logo

VENTSPILS VALSTS 1.ĢIMNĀZIJA

VENTSPILS VALSTS 1.ĢIMNĀZIJA

***

Ik rītu, verot skolas durvis, rokās turu 3 veiksmes atslēgas.

Pirmā – mani klasesbiedri, uz kuru atbalstu un palīdzību varu paļauties vienmēr.

Otrā- mani gudrie un zinošie skolotāji, kas palīdz ar padomu.

Trešā – grāmatas, bez kurām mācības nav iedomājamas.

(Elīza Marta Budava)

***

Man patīk skola. Es mīlu to. Es lepojos ar to. Man patīk pat tā sajūta, kad piecos vakarā aizveru skolas durvis, - tas ir gandarījums, nogurums un prieks – viss kopā. Un katru vakaru es zinu: rīt atkal iešu uz savu templi, kur gūšu garīgu baudījumu. Skola ir vieta, kur jūtos veiksminiece.

(Edīte Beķere)

***

Savus skolas gadus es salīdzinu ar koku. Pirmajos gados tas ir sīks, mazs stādiņš, kas cīnās par izdzīvošanu, lai kāds cits to neaizēnotu, lai vēji to nenolauztu vai ziemas skarbums to nenosaldētu. Un tad ik gadu kāds spēka gredzens stumbram un kāds jauns zars lapotnei nāk klāt. Un tā 12 rudeņi, ziemas un pavasari mani kā koku mācījuši vērsties pretī gaismai un saulei. Un es zinu, ka skola šo  Gaismas Ceļu ir zīmējusi ne tikai  man, bet simtiem citu Ventspils 1. ģimnāzijas audzēkņu.

(Ingūna Ašnevica)

***

Skola ir vesela pasaule ar saviem nostāstiem, leģendām, kas, nākušas no iepriekšējām skolēnu paaudzēm, katrā esošajā piedzīvo turpinājumu. Katrs tās iemītnieks veido savu īpašo stāstu. Skolas gadiem ir sākums, bet tie beidzas turpat, kur varavīksne – koša, krāsaina, apsološa. Sekojot varavīksnei, veikts vienreizējs un neatkārtojams ceļojums, kurā diemžēl nav atpakaļceļa.

(Roberts Pētersons)

***

Ik gadu 1.septembris saistās ar īpašām gaidām, bet tas aizsteidzas tik ātri. Pirmie septembri man saistās ar pelēko krāsu. Tie nav ne melni, ne balti. Abas krāsas sajaucas, un veidojas pelēkā, kam ir tik daudz niansētu nokrāsu. Tas ir sākums ceļā uz gaišo vai tumšo. Skolas gaiteņos klejo mūsu sapņi, skapīšos ieslēgti prieki un bēdas. Katru septembri man atkal pieder tās lietas, kas padara šo skolu par manējo. Ne uzticēšanās, ne saknes nerodas vienā dienā. Tāpēc man tik svarīgs ir pelēkais. Pelēks – tas nozīmē iespējas.

(Paula Kukle)