logo

VENTSPILS VALSTS 1.ĢIMNĀZIJA

VENTSPILS VALSTS 1.ĢIMNĀZIJA

Aktualitātes

     

     
   

28.11.2022

PICTURES OF THE YEAR

Kura fotogrāfija patīk tev?

 

 15.11.2022

Latvijas valsts himnai 150. gadskārta

 

 Latvijas valsts himna "Dievs, svētī Latviju!" ir latviešu komponista Baumaņu Kārļa (1835–1904) 1872. gadā sarakstīta dziesma ar viņa paša tekstu, kas oficiāli himnas statusu ieguvusi 1920. gadā. Šogad atzīmējam šī skaņdarba 150. gadskārtu.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Alekseja Apīņa Reto grāmatu un rokrakstu krājumā glabājas komponista Baumaņu Kārļa personālais rokrakstu fonds, kurā ietilpst 63 glabāšanas vienība.

Avots

15.11.2022

https://www.gramatai500.lv/

Atvērta notikumu ciklam :Latviešu grāmatai 500” veltīta tīmekļa vietne.

 Mājaslapā var iepazīties ar notikumiem un jaunumiem, kas saistīti ar grāmatniecības piecsimtgadi notikumu ciklā "Latviešu grāmatai 500".

Programmu veido Latvijas Nacionālās bibliotēka (LNB) un "Latviešu grāmatai 500" partneri. "Latviešu grāmatai 500" idejas autors ir LNB direktors Andris Vilks un patrons ir Valsts prezidents Egils Levits.

Avots

 
 14.11.2022

 Grāmatu klubiņš ''Book club'' Pārventas bibliotēkā!

Grāmatu klubiņā aicināts ikviens, kurš dažāda žanra literatūru lasa angļu valodā. 

''Book club'' auditorija ir angliski lasošie, kuri vēlas dalīties domās par izlasītajām grāmatām un uzlabot savas angļu valodas prasmes.

Grāmatu klubā var iesaistīties jebkura vecuma un literatūras žanra lasītājs, galvenais nosacījums — esi zinošs angļu valodā. 

Paredzēts, ka grāmatu klubs angļu valodā notiks reizi mēnesī Pārventas bibliotēkas telpās.

Viens no lielākajiem ieguvumiem varētu būt iespēja attīstīt grāmatu kluba dalībnieku angļu valodas zināšanas.

 

Otrdien, 15. novembrī, plkst. 18.00 pirmā tikšanās reize.

Aicināti iepriekš pieteikt savu dalību grāmatu klubā ŠEIT!

Pirmās tikšanās laikā katrs dalībnieks prezentēs vienu grāmatu, īsi par to pastāstot un nolasot tās fragmentu. Mērķis ir ieinteresēt pārējos kluba dalībniekus izlasīt tieši šo grāmatu.

Ja grāmatu kluba dalībnieku interese būs liela, bibliotēkas pārstāvji ir atvērti ieteikumiem papildināt bibliotēkas grāmatu krājumu svešvalodā, gadījumā, ja kāda no priekšlasījumu grāmatām jau neatrodas bibliotēkas plauktos.

2.11.2022

Ielūdz Radioteātris

Laura Groza Radioteātrī iestudējusi Ivetas Troalikas
romāna "Tūlīt paliks labāk" fragmentus

Jaunākais darbs "Tūlīt paliks labāk" Latvijas Radio skanēs 5. un 6. novembrī, tajā piedalās aktieri Ieva Segliņa, Maija Doveika, Katrīna Griga un Klāvs Kristaps Košins. Skaņu režisors Valdis Zilveris, redaktore Dzintra Matuzāle,  producente Māra Eglīte.

 

Kā stāsta režisore Laura Groza: 

"Darbs nepieciešams jauniešu auditorijai, jo latviešu literatūrā trūkst šāda veida darbu un tematu. Par netipiskiem attiecību risinājumiem, kurās, protams, nevienu nevar nosargāt, bet vienmēr var atrast laiku pajautāt - kā klājas? Radioiestudējuma tapšanā iesaistījās arī pati autore Iveta Troalika, piedāvājot radio dinamiskāku ritmu, dodot impulsu pēc tam atvērt arī grāmatu. Radioteātrī iestudētas četras nodaļas, tas izskanēs divās daļās. Režisore izvēlējusies aktierus, kuru balsij uzticas, tostarp jaunos aktierus, lai tie iepazīst radioteātra vidi, tapšanu."

90. gadi un gadsimtu mija, kurā norisinās romāna notikumi Rīgā un Ikšķilē ir arī režisores pieaugšanas laiks, līdz ar to, jo spilgtāk saaužas kopā grāmatā ietvertais Rīgas portretējums, sistēmas maiņa, vērtību maiņa. Arvien vairāk uzzināja, par to, kas ir rietumos, arvien vairāk vēlējās to iegūt sev, manifestēt caur šīm lietām, mūziku savu personību un tam visam pa vidu arī draudzēties un mīlēt. Gan grāmata, gan iestudējums veidots pusaudžiem un viņu vecākiem, kuri vēl paši nesen bijuši pusaudži. Ikvienam, kurš gatavs palūkoties 20 gadus atpakaļ uz savu pieaugšanas stāstu. 

1.11.2022

Skolas bibliotēkā skatāma grāmatu izstāde

Ko svinam Lāčplēša dienā

 

 

Paldies par sadarbību Ventspils bibliotēka!

1.11.2022

Emocionālā vardarbība - neredzama, bet īsta

Šādu kampaņu īsteno sabiedrības informēšanas  Labklājības ministrija laika periodā no 2022. gada 7. novembra līdz 2022. gada 16. decembrim.

 

 31.10.2022

 

Valsts kanceleja izdevusi rokasgrāmatu pret dezinformāciju.

Gatavojoties 11. pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļai, Valsts kanceleja digitālā formātā ir izdevusi grāmatu "Rokasgrāmata pret dezinformāciju: atpazīt un pretoties".

Rokasgrāmatā ir apkopoti praktiski ieteikumi valsts pārvaldē un pašvaldībās strādājošajiem, arī ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kā vērsties pret manipulācijām informatīvajā telpā, tostarp dezinformāciju, informēja Valsts kancelejā.

Avots:lsm.lv

 

   “Rokasgrāmata pret dezinformāciju. Atpazīt un pretoties” .

 

 

19.10.2022

Rakstīšanas darbnīca kopā ar somu-zviedru rakstnieci Henriku Andersoni.

 14.10.2022

Skolas bibliotēkā skatāma grāmatu izstāde

 

 

Paldies par sadarbību Ventspils bibliotēka!

12.10.2022

Lasi un vērtē līdz janvāra mēneša sākumam! 

               

NOVĒRTJUMA ANKETA 2022

Grāmatu kolekcija.

Par programmu.

 

12.10.2022

Oktobris ir Starptautiskais skolu bibliotēku mēnesis, kas ir ikgadēji skolu bibliotēku svētki visā pasaulē.

Starptautiskā Skolu bibliotēku asociācija aicina ikvienu padomāt par saikni starp grāmatām, lasītprasmi, skolu bibliotēkām un to, kā ikviens var veicināt mieru un harmoniju sev apkārt. Starptautiskā skolu bibliotēku mēneša 2022. gada tēma ir “Lasīšana globālam mieram un harmonijai”.

Avots:

 

 

05.10.2022

Skolas bibliotēkā notiek bibliotekārās nodarbības.

Tēma: Skolas mājaslapas sadaļa - bibliotēka, Ventspils reģionālais kopkatalogs, 3td e-GRĀMATU bibliotēka. 

 03.10.2022

Latviešu grāmatai 500!

Grāmatas un bibliotēkas vēsture ir spogulis ... Pirmās iespiestās latviešu grāmatas piecsimtgade, ko svinēsim 2025. gadā, ir iespēja ieskatīties šajā spogulī, izcelt grāmatu un bibliotēku dažādos likteņus gan pilsētās, gan laukos.

29.09.2022

 

Pasaules lielākajā mācību stundā aicina stiprināt skolēnu datu analīzes prasmes.

 

Avots: unesco.lv

Lai piedalītos starptautiskajā izglītības akcijā, ikviens skolotājs laikā no 13. septembra līdz 31. oktobrim ir aicināts kopīgi ar skolēniem īstenot datu pratībai veltītu mācību stundu, apgūstot datu iegūšanas, grupēšanas, vizualizācijas un interpretācijas prasmes. 

Pasaules lielākās mācību stundas plāns lejuplādējams ŠEIT.

Plašāka informācija par akciju atrodama starptautiskajā vietnē ŠEIT.

 

Starptautiskā izglītības akcija "Pasaules lielākā mācību stunda" Latvijā notiek jau kopš 2015. gada. 

 

26.09.2022

Šodien 9. a un 9. b klases jauniešiem bija lieliska iespēja satikties ar dzejnieku, literatūrzinātnieku Kārli Vērdiņu Ventspils Bērnu bibliotēkā.

Novēlējums no Kārla Vērdiņa ģimnāzijas jauniešiem:   

Izdevumā "Mēs. Kopota dzeja." apkopoti pirmie trīs dzejnieka Kārļa Vērdiņa krājumi pieaugušajiem. Ar “Dienas” balvu kultūrā titulētais krājums “Ledlauži” (2001), “Biezpiens ar krējumu” (2004) un “Es” (2008), kurš saņēmis gan laikraksta “Dienas”, gan Dzejas dienu balvu. /Avots:Latvijas Mediji/

 

  "Domāju, ka, jo bagātīgāks ir priekšstats par pasauli, jo vairāk kaut kas var sanākt. Negribas sirgt ar apsēstību ar sevi. " 

Kārlis Vērdiņš 

Avots: Letonika.lv

 

 Paldies par sadarbību Ventspils Bērnu bibliotēka!

20.09.2022

PASĀKUMS PĀRCELTS uz 19. un 20 oktobri.

Iespēja tikties ar somu-zviedru rakstnieci Henriku Andersoni!

10. un 11. oktobrī plkst. 15:30 Rakstnieku un tulkotāju mājā.

Mistiskā atmiņa

Seminārs par reālos dzīves atgadījumos balstītu daiļliteratūras rakstīšanu. Šī būs radošā darbnīca jums, kuri vēlaties rakstīt, lasīt, dalīties un izpētīt, kā radīt labu stāstu.

Rakstīt ir jautri un reizēm grūti - iedvesmojieties un izaiciniet sevi!

Mani sauc Henrika Andersone. Es dzīvoju Somijā. Es rakstu lugas un grāmatas bērniem un jauniešiem, kā arī esmu vadījusi vairākas rakstīšanas darbnīcas pieaugušajiem un strādājusi arī par aktrisi.

Es jums nedaudz pastāstīšu par rakstnieces darbu. Tad mēs rakstīsim, lasīsim un diskutēsim par iespējām pārvērst reālus atgadījumus fikcijā un labos stāstos.

Dalībai darbnīcā nav nepieciešama iepriekšēja rakstīšanas pieredze. Viss, kas jums nepieciešams, ir atvērts prāts, pildspalva un papīrs vai dators.

Mēs tiksimies divas reizes un dalīsimies atmiņās un pārdomās par to, kas  nepieciešams, lai radītu labu stāstu.

Vieta un laiks: 10. un 11.oktobris plkst.15.30, Starptautiskajā Ventspils Rakstnieku un tulkotāju mājā.

Kas jums jāņem līdzi: rakstīšanas rīki un kāda īpaša cilvēka vai svarīgas vietas attēls, kas saistīts ar jums.


19.08.2022

Mācību grāmatu saņemšanas grafiks 2022./2023. mācību gadam.

 

 

15.06.2022

PALDIES

devīto klašu absolventiem par dāvanu bibliotēkai!

 

14.06.2022

Mūsu skolā ir sācies Lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”.

Grāmatu kolekcija.

Par programmu.

2022. gada grāmatu kolekcijas vērtēšanas ANKETA!

 

24.08.2021

Ielūgums!

Priecāšos satikt Tevi, skolotāj, mūsu skolas bibliotēkā, lai izvērtētu vai ir sagādāti Tev nepieciešamie mācību materiāli (mācību grāmatas, darba burtnīcas u.c. mācību līdzekļi) jaunajam mācību gadam.

Skolas bibliotekāre.

 

 


Dalīties: