logo

VENTSPILS VALSTS 1.ĢIMNĀZIJA

KONKURĒTSPĒJĪGA IZGLĪTĪBA TALANTU IZAUGSMEI

VENTSPILS VALSTS 1.ĢIMNĀZIJA

KONKURĒTSPĒJĪGA IZGLĪTĪBA TALANTU IZAUGSMEI

Aktualitātes

     

         

15.11.2023

Iespēja piedalīties radošajā rakstīšanas darbnīcā, kuru vadīs māksliniece un dzejniece Lote Vilma Vītiņa.

 

09.11.2023

Cilvēki var aizmirst, ko Tu viņiem teici.
Cilvēki var aizmirst, ko Tu darīji.
Bet nekad viņi neaizmirsīs,
kā Tu liki viņiem justies.

Esi/ emocionālā, sociālā intelekta centrs

Mūsu skola ir saņēmusi Esi/ centra sociāli emocionālo prasmju spēļu un metožu grāmatu komplektu kā dāvinājumu kampaņas mobinga novēršanai “Apturēsim mobingu skolas!“

 09.11.2023

Akcija "Viegli – būt!"

Liekais svars un aptaukošanās – daudzu slimību riska pamatā

 

Lai pievērstu uzmanību liekā svara un aptaukošanās saistībai ar izplatītākajiem sirds un asinsvadu slimību, diabēta un citu slimību riskiem, izglītotu sabiedrību par dzīvesveida nozīmi liekā svara un aptaukošanās profilaksē, kā arī mudinātu iedzīvotājus savlaicīgi pārbaudīt veselību, pacientu biedrība "ParSirdi.lv" kopā ar speciālistiem uzsāk akciju "Viegli – būt!"

Rīta Panorāmas sižets.

 

Aizpildiet un noskaidrojiet savu ĶMI (ķermeņa masas indekss)!

09.11.2023

Absolventi tiekas ar ģimnāzija audzēkņiem

VENTAS BALSS, 9. NOVEMBRIS, 2023

 

06.11.2023

ATKLĀTA DIGITĀLĀ BIBLIOTĒKA

Digitālajā bibliotēkā satiekas Latvijas kultūras mantojums, zināšanas, stāsti un cilvēki.

Digitālā bibliotēka pieejama www.digitalabiblioteka.lv.

Saturs: Digitālās bibliotēkas saturs ir grupēts piecās kategorijās – teksti, attēli, video, audio un priekšmeti.

Digitālās bibliotēkas kolekcijas veido nozaru speciālisti un eksperti, kuru īpaši atlasīti materiāli ļauj ātri un ērti iepazīties ar Digitālās bibliotēkas saturu

Sadaļā “Uzzini” apkopoti jomu speciālistu veidoti stāsti, izglītojoši materiāli, digitālo kolekciju un resursu lietošanas instrukcijas, vadlīnijas kultūras mantojuma digitalizācijai un saglabāšanai, kā arī cita informācija Digitālās bibliotēkas lietotājiem un dalībniekiem.

 

Digitālā bibliotēka ir redzamākā daļa no Digitālā kultūras mantojuma platformas un Latvijas kultūras mantojuma digitālās telpas.

 

Digitālā bibliotēka ir pieeja Latvijas arhīvu, muzeju, bibliotēku, organizāciju, kopienu un privātpersonu uzkrātajiem attēliem, dokumentiem, periodiskajiem izdevumiem, grāmatām, kartēm, muzeju priekšmetiem, gleznām, notīm, kinofilmām, skaņas un video ierakstiem.

Kopā šobrīd atrodamas vairāk nekā 3,8 miljonu digitālās vienības par jebkuru tēmu.

Digitālās bibliotēkas saturu veido vērtības no vairāk nekā 500 partneru krājumiem un kolekcijām no visas Latvijas un pasaules.

Digitālās bibliotēkas vietnes izveidošanu līdzfinansēja Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Latvijas valsts. No 2017. līdz 2022. gadam Latvijas Nacionālā bibliotēka kopā ar Latvijas Nacionālo arhīvu, Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi un Kultūras informācijas sistēmu centru realizēja projektus "Kultūras mantojuma satura digitalizācija (1. kārta)" un "Kultūras mantojuma satura digitalizācija (2. kārta)", kuru rezultātā ir tapusi Digitālā bibliotēka.

 

06.11.2023

Ieskaties!

Redzi, dzirdi Latviju!

Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva audiovizuālo, foto un skaņas dokumentu digitālā krātuve.

Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvs piedāvā ikvienam interesentam apmeklēt digitālo krātuvi „Redzi, dzirdi Latviju!”, kura sniedz iespēju attālināti meklēt un iepazīties ar informāciju no arhīvu datubāzēm par uzkrātajām filmām, fotogrāfijām un skaņu ierakstiem, kā arī attālināti skatīt pieejamos digitalizētos dokumentus.

https://www.redzidzirdilatviju.lv/lv/ 

Ventspilnieki Dziesmu svētkos

Pateicoties Ventspils Kultūras centra ilggadīgā direktora vietnieka, reizē arī Ventspils teātra režisora Ulda Grīnberga un Tautas kora “Kaiva” diriģenta Andra Rebhūna dāvinājumiem, Ventspils zonālajā valsts arhīvā uzkrāts ievērojams daudzums dokumentu un artefaktu par Tautas koriem “Līvzeme” un “Kaiva”, revolūcijas un kara veterānu kori “Sarma”, kā arī daudzu citu mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu darbu. 

27.10.2023

 Paldies par sadarbību Ventspils Starptautiskajai Rakstnieku un tulkotāju mājai.

 

26.10.2023

Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas abonētie periodiskie izdevumi 2024. gadam.

 

 12.10.2023

Iespēja tikties ar Latvijā zināmo un godalgoto rakstnieci Ingu Žoludi.

Tikšanās plānota Rakstnieku mājā 26.oktobrī plkst. 16.00.

 

12.10.2023

Ventspils bibliotēkā  notiks lekcija, diskusija ar Medijpratības eksperti, IREX Baltijas Medijpratības programmas Latvijas Universitātē vadītāju Dr.sc.comm. Klintu Ločmeli.

05.10.2023

Ģimnāzijas jaunieši tikās ar uzņēmēju, polārpētnieku, alpīnistu, zemessargu Juri Albertu Ulmani.

 

 

 

 Viņa grāmata par karu Ukrainā "Kad karš kļūst personisks" ir iznākusi 2023. gadā.

Juris Alberts Ulmanis gada laikā Ukrainā zaudējis sešus savus draugus karavīrus. Kopš kara sākuma Juris daudzreiz devies uz Ukrainu, lai vestu uz fronti lietas, ko karavīri viņam lūguši sagādāt. Šis karš viņam ir ļoti personīgs.

Juris ir arī kalnos kāpējs un šopavasar, 17. maijā plkst. 11.08 pēc Nepālas laika ir sasniedzis pasaulē augstākā kalna Everesta virsotni 8848 m augstumā.

Juris Ulmanis ir lepns, ka ar šo panākumu ir beidzis savu "7 virsotnes Latvijai" kāpienu ciklu, uzkāpjot katra kontinentā visaugstākajā kalnā.

Informācijas avots

 

25.09.2023

Ģimnāzijas jaunieši tikās ar igauņu rakstnieci Rēli Reinausu un tulkotāju Dailu Ozolu.

 

 Paldies par sadarbību Ventspils Starptautiskajai Rakstnieku un tulkotāju mājai.

Rēli Reinausa ir folkloriste, bērnu un jauniešu grāmatu rakstniece.

Viņa ir sarakstījusi vairāk nekā 30 grāmatu bērniem un jauniešiem, kā arī saņēmusi neskaitāmas balvas bērnu stāstu konkursā.

Par savām grāmatām ir saņēmusi dažādas balvas, līdz šim vislielāko atzinību izpelnījies darbs “Marks, maģija un vilkate Vilma”. 

Grāmata tika iekļauta Minhenes bērnu un jauniešu bibliotēkas starptautiskajā katalogā The White Ravens un atzīta par vienu no 25 skaistākajām Igaunijas grāmatām.

  

Viņa absolvējusi Tartu Teoloģijas akadēmiju, bet Tartu Universitātē ieguvusi maģistra grādu igauņu un salīdzinošajā folklorā.

  1. gadā Reinausa ieguva maģistra grādu dokumentālā kino jomā Tallinas Universitātes Baltijas Filmu, mediju, mākslas un komunikācijas skolā.

20.09.2023

Lai pilnveidotu savas radošās rakstīšanas prasmes ģimnāzijas jaunieši piedalījās radošajā rakstīšanas darbnīcā, kuru vadīja kanādiešu rakstniece Ambika Topsone.

 

Rakstniece šobrīd viesojas Ventspils Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā.

 

Ambika Tompsone ir publicējuši savu daiļliteratūru vairākos starptautiskos izdevumos, tostarp Electric Literature, Riddle Fence, Crab Fat Magazine, Fanzine, Joyland, The Fiddlehead un PANK.

Ambika Tompsone ir saņēmusi stipendiju no Kanādas Mākslas padomes (2021) daļēji autobiogrāfiskam projektam par koloniālismu, depresiju un dīvainībām.

Ambika Tompsone ir Gvelfas universitātes (Kanāda) MFA radošās rakstīšanas jomā, vada radošās rakstīšanas darbnīcas tiešsaistē un Berlīnē, ir daiļliteratūras redaktore Berlīnes literatūras žurnālā SAND un ir puse no Riot Grrrl čellu dueta Razor Cunts.

11.09.2023

 

Vairāk informācija pie ģimnāzijas bibliotekāres.

 

05.09.2023

9. septembrī no plkst. 19.00 līdz 1.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) norisināsies mūsdienu kultūras foruma  "Baltā nakts" pasākums "Trešā telpa. Topošais Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejs", kas tapis LNB sadarbojoties ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju un Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fondu. Ieeja bez maksas.

Nakts centrālais elements būs video medijs. Pasākuma pirmajā daļā Ziedoņa zālē un 1. stāva ātrijā būs iespēja vienkopus redzēt topošā Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja kolekcijas video mākslas darbu, kas šobrīd daļēji atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja fondos, skati. Savukārt no plkst. 22.00 turpat bibliotēkas ātrijā pasaules mūzikas diskotēku no kasetēm spēlēs mākslinieks Kaspars Groševs un vīdžejs Gļuks.

https://www.baltanakts.lv/2023/lv/program  

 26.05.2023


Bibliotēkas darba laiks vasaras mēnešos

 

23.05.2023

Šī gada marta beigās svinīgi tika atklāta Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) izstrādātā

vienotā medijpratības datubāze/platforma 

datubaze.neplp.lv

Tajā vienkopus atrodami visu vadošo Latvijas medijpratības partneru izstrādātie informatīvie un metodoloģiskie materiāli, semināru ieraksti, spēles, izdevumi un citi resursi. 

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) atgādina un aicina ikvienu interesentu paplašināt zināšanas un kompetences medijpratības jomā bez maksas, izmantojot NEPLP medijpratības datubāzi datubaze.neplp.lv.

Datubāzē regulāri tiek izvietoti daudzveidīgi materiāli, kas ir saistīti ar medijpratības jomu – pētījumi, grāmatas, raksti, lekcijas, semināri, konferenču ieraksti, mācību materiāli, metodiskie materiāli, spēles, informatīvās un sociālās kampaņas, bukleti u.c. Datubāze, arvien palielinot tās apjomu, kalpo par vērtīgu un ilgtspējīgu resursu medijpratības projektu īstenotājiem, ekspertiem, skolotājiem, studentiem, kā arī politikas veidotājiem un ikvienam interesentam.

 

Informācijas avots

08.05.2023

Eiropas diena. Izzinu. Piedalos. Lepojos.

 

Eiropas diena 2023

Maijā visā Eiropā un Latvijā plaši tiek atzīmēta Eiropas diena. Dažādos pasākumos un aktivitātēs kopā stiprinām izpratni par mūsu kā eiropiešu izaugsmes iespējām, solidaritāti, kultūru dažādību un vērtībām, kas mūs vieno.

Mēs varam būt lepni par savu valsti un piederību Eiropai, kas tiecas būt zaļākais kontinents pasaulē, veicina jaunu prasmju apguvi un kāpina savu konkurētspēju citu valstu vidū. Mēs esam daļa no Eiropas Savienības, kas rūpējas par drošību un iestājas par demokrātiju, tiesiskumu un brīvībām.

Aicinām svinēt Eiropas spēku un vienotību kopā! Piedaloties visā Latvijā iedzīvotāju, organizāciju un uzņēmumu rīkotajos pasākumos, stiprināsim savu līdzdalību un atbildību par Eiropas un Latvijas tagadni un nākotni kopā.

 

02.05.2023

BĒRNU, JAUNIEŠU UN VECĀKU ŽŪRIJA 2023

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bērnu literatūras centrs jau 23. reizi izsludina lasīšanas veicināšanas programmas "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija" jauno grāmatu kolekciju.

Lieli un mazi lasītāji jauno grāmatu kolekciju varēs vērtēt visu gadu un par viņuprāt labāko grāmatu dot savu atsauksmi, lai nākošā gada marta mēnesī Lielajos lasīšanas svētkos varētu paziņot balsojuma rezultātus.

2023. gada programmas "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija" katrā vecumgrupā ir jāvērtē piecas grāmatas, bet Vecāku žūrijas kolekcijā – četras, papildus atļaujot izvēlēties jebkuru grāmatu no pārējās kolekcijas, lai arī pieaugušie iedziļinātos bērnu un jauniešu literatūrā.

 

Iepriekšējais grāmatu vērtēšanas gads noslēdzās ar labiem rezultātiem. 2022.g. šajā programmā iesaistījās 852 bibliotēkas, kuras rosināja lasīt jaunāko literatūru un sniegt par to vērtējumu. Savas domas pauda vairāk kā 20 tūkstoši lasītāji no Latvijas skolām un bibliotēkām, kā arī no 67 latviešu diasporas centriem visā pasaulē. 

Informācijas avots

Šogad iekļauto grāmatu klāsts ir bagāts gan ar mūsdienām aktuālo tematiku, kas ļauj ielūkoties pagātnē, gan aizrauj ar pasakainu fantāzijas lidojumu.

Kolekcijā varam lasīt dzeju, aplūkot un izpētīt komiksus, skaitīt skaitāmpantus, izvēlēties un vienā naktī izlasīt romānu, lēnām baudīt stāstu krājumus un priecāties par lielisko ilustratoru devumu. 

2023. gada kolekcijā iekļautas 24 grāmatas: astoņi latviešu autoru darbi, piecpadsmit tulkojumi un viens folkloras krājums.

Lasītāji varēs iepazīties ar četru franču rakstnieku darbiem, trīs lietuviešu un trīs igauņu grāmatām, kā arī pa vienam tulkojumam no zviedru, vācu, slovāku, poļu un katalāņu valodas.

 28.04.2023

Imantam Ziedonim 3. maijā 90 gadu jubileja

  

Fotogrāfijas avots

Fotogrāfijas avots

I. Ziedonis ir viens no izcilākajiem un visvairāk lasītajiem 20. gs. otrās puses latviešu dzejniekiem un publicistiem, īsās prozas žanra epifānija un literāro pasaku autors.

 

 27.04.2023

Vieglās Valodas mēnesis

Ikdienā mēs nedomājam par iekļaujošas sabiedrības nozīmi, jo varam visu izlasīt un saprast. Taču ir cilvēki, kuriem iekļaujošie risinājumi ir būtiski pilnvērtīgai dzīvei. Viens no šādiem risinājumiem ir pieejama un saprotama informācija vieglajā valodā, tostarp, grāmatas. Vieglā valoda ir sazināšanās veids, kurā informācija tiek vienkāršota jeb padarīta vieglāk saprotama. Vieglā valoda palīdz saprast informāciju cilvēkiem, kuriem tā var šķist grūti uztverama sliktu valodas zināšanu vai uztveres traucējumu dēļ.

Katram cilvēkam ir tiesības saņemt pieejamu informāciju.

Avots:


Kas ir vieglā valoda?

Vieglā valoda ir komunikācijas veids, kas padara informāciju saprotamu ikvienam. Pētījumi rāda, ka 15-25% katras valsts iedzīvotāju nespēj uztvert sarežģītu informāciju sliktu valodas zināšanu vai uztveres traucējumu dēļ.

Taču vieglās valodas mērķauditorija ir daudz plašāka. 
2021. un 2022. gadā veiktā aptaujā 75% respondentu atzina, ka dažreiz vai bieži ir  nonākuši situācijā, kad nesaprot informāciju tās sarežģītības dēļ. Tāpēc informācijas pieejamības jautājumi mūsdienās ir ļoti aktuāli.

Pastāv nepareizs uzskats, ka grāmatas vieglajā valodā lasa tikai cilvēki ar garīgās attīstības traucējumiem.

Patiesībā šo grāmatu mērķauditorija ir ļoti plaša. Tie ir arī bērni, kuri mācās lasīt; imigranti, kuri apgūst latviešu valodu; seniori un cilvēki ar disleksiju.

 

20.04.2023

Streika mērķis: Panākt, lai amatpersonas pilda panāktās streika vienošanās un veic grozījumus aktos par: 1.pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku (01.09.2023-31.12.2025.), novirzot tam nepieciešamo finansējumu no valsts budžeta; 2. slodzes sabalansēšanu visās pedagogu grupām no 2023. gada.

 

 

06.04.2023

Ar sirsnīgiem sveicieniem Lieldienās nākam klajā ar jaunumiem –

2023.gada Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas grāmatu kolekcija ir izlemta,

pēc svētkiem nosūtīsim sarakstu.

 

Lai saulainas un mierpilnas Lieldienas!

LNB Bērnu literatūras centra kolēģu vārdā,

Silvija Tretjakova

 

27.03.2023

Mūsu skolas lasīšanas eksperti

 

 

27.03.2023

Šodien, “Eiropas Rakstnieku dienā”, mūsu skolas bibliotēkā viesojās rakstniece no Farēru salām Rāhēle Helmsdāla (Rakel Helmsdal), kura šobrīd viesojas Ventspils Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā.

 

 

 

Rāhēle Helmsdāla jauniešiem pastāstīja par to, kas viņu iedvesmo rakstīt un ilustrēt stāstus mazajiem un romānus jaunajiem pieaugušajiem. Pastāstīja par to, ka ilustrācija ir otrā valoda, kurā runā visi cilvēki, tāpēc ir svarīgi runāt šajā valodā un mācīties zīmēt. Viņa uzsvēra, ka ir jālasa daudz labas fantāzijas grāmatas, lai attīstītu savas empātijas spējas un kļūtu par labiem ārstiem, zinātniekiem.

Rakstniece ar lielu aizrautību pastatīja par savām, pašas veidotajām lellēm, par Karavella Marionešu teātri (Karavella Marionett-Theatre) un parādīja grāmatas, kurās viņas marionetes ir vizualizētas un stāsta savus stāstus.

Rēhēle Helmsdāla māca radošo rakstīšanu un arī mūsu jauniešiem bija iespēja pamēģināt savus pirmos soļu radošajā rakstīšanā. Tapa divi īsie stāsti ar vienu kopīgu atslēgas vārdu un viens garāks stāsts par vienu kopīgu tēmu. Nodarbība noslēdzās ar atzinumu, ka divdesmit cilvēki uzrakstīts dažādus stāstus par vienu un to pašu tēmu, jo mūsos katrā slēpjas savs radošums un redzējums.

“Eiropas Rakstnieku diena”, ir jauna iniciatīva, kuru šogad uzsāk Eiropas Komisija (EK), lai veicinātu interesi par grāmatu lasīšanu, īpaši jauniešu vidū, kā arī atklātu Eiropas valodu un literatūras daudzveidību. Tā šogad notiek 27. martā un turpmāk katru gadu - marta pēdējā pirmdienā.

 

23.03.2023

 "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2022" rezultāti

 

20.03.2023

Noskaties

"BĒRNU, JAUNIEŠU UN VECĀKU ŽŪRIJAS 2022" NOSLĒGUMA PASĀKUMU

18. martā plkst. 12.00–15.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notika LNB lasīšanas veicināšanas programmas "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2022" svinīgs noslēguma pasākums – Lielie lasīšanas svētki.

 

 

 Programmas uzdevums visus šos daudzos gadus ir nemainīgs: palīdzēt satikties grāmatām un to lasītājiem, nodrošināt piekļuvi nesen izdotām, daudzveidīgām grāmatām un ar pozitīviem stimuliem rosināt lasītāju kopienas veidošanos un komunicēšanu kā Latvijā 785 bibliotēkās un skolās, tā arī 67 latviešu diasporas centros 29 pasaules valstīs, tādi bijuši aptvēruma rādītāji 2022. gadā.

Kopumā programmā iesaistījās 852 institūcijas, radot labvēlīgus apstākļus lasīšanai un sarunām par grāmatām.

20 000 lasītāji vecumā no 5 gadiem līdz pat sirmam vecumam sniedza rakstisku vērtējumu par izlasīto, grāmatu vērtējumus jau saņēmuši autori.

 

20.03.2023

"AIZVESTIE. NEAIZMIRSTIE."

Šī gada 25. martā plkst. 11.00, vienlaikus visos Latvijas novados un pilsētās, kā arī citviet pasaulē, pieminēs 74. gadadienu kopš 1949. gada 25. marta deportācijām, kad 42 300 Latvijas ļaudis tika vardarbīgi deportēti uz Krieviju.

 

informācijas avots

Piemiņas pasākumos 43 pašvaldībās tiks nolasīti izsūtīto vārdi, to vecums un dzīvesvieta. Lasījumus plkst. 11.00 ievadīs Valsts prezidenta Egila Levita uzruna.

Piemiņas pasākumam izstrādātā īpaša digitālā kartē deportetie.kartes.lv

15.03.2023

27. martā “Eiropas Rakstnieku dienā” mūsu skolas  bibliotēkā notiks tikšanās

 Eiropas Komisija (EK) šogad uzsāk jaunu iniciatīvu “Eiropas Rakstnieku diena”, lai veicinātu interesi par grāmatu lasīšanu, īpaši jauniešu vidū, kā arī atklātu Eiropas valodu un literatūras daudzveidību. Tā notiks 27. martā un turpmāk katru gadu - marta pēdējā pirmdienā. 

 

01.03.2023

Uzsāk jaunu iniciatīvu “Eiropas Rakstnieku diena”.

Tā notiks 27. martā un turpmāk katru gadu - marta pēdējā pirmdienā. 

Eiropas Rakstnieku dienā skolās plānota lasīšanas nodarbība. 

Skolas visā Eiropas Savienībā aicinātas organizēt lasīšanas nodarbības, uzrunājot rakstniekus vai sabiedrībā zināmas personības, kas lasītu priekšā izvēlēto grāmatu. Grāmatu saviem skolēniem var lasīt arī skolotājs.

Lai veicinātu izpratni par grāmatu izdevniecības nozari un profesijām, skolām ir iespēja uzaicināt nozares pārstāvjus, kuri iesaistīti grāmatas rakstīšanas un izdošanas procesā, piemēram, rakstnieku, ilustratoru, tulku, redaktoru u.c. 

Iniciatīva izveidota, lai atklātu skolēniem, ka literatūra var būt viens no veidiem, lai iepazītu Eiropas kultūras bagātību, kā arī veicinātu personisko izaugsmi un iesaisti sociālajos procesos.

Avots

17.02.2023

Sākas pirmais Valmieras Starptautiskais multimediju festivāls

No 27. februāra līdz 5. martam festivāls aicina iepazīt mākslas satura un formu daudzveidību mijiedarbībā ar tehnoloģijām gan Valmieras pilsētvidē un labi pazīstamās kultūrvietās, gan vietās, kurās līdz šim kultūras pasākumi nav notikuši.

 No 27. februāra līdz 5. martam Valmierā norisināsies pirmais Valmieras Starptautiskais multimediju festivāls.

Informāciajs avots.

17.02.2023

Marta mēnesī Ventspils Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju mājā ciemosies rakstniece no Farēru salām

Rāhēle Helmsdāla (Rakel Helmsdal)

Foto avots.

  

 

Viņa raksta īsos stāstus, ilustrē savas grāmatas un māca radošos rakstīšanu.

Rakstniece ir izveidoju pati savu marionešu teātri, kuru sauc par Karavella Marionešu teātri (Karavella Marionett-Theatre).

Kopā ar rakstniecēm no Islandes un Zviedrijas, Rakela Helmsdala ir uzrakstīju grāmatu sēriju par maziem un lieliem briesmoņiem.

   

Grāmatas

Māksla

16.02.2023

Piedalies!

Skolēnu aptauja par darba tirgu.

Sveiks, skolēn!

Gatavojoties šī gada Ēnu dienai, aicinām Tevi dalīties ar savu viedokli par darba tirgu, ko Tu sagaidi no savas nākotnes darbavietas, kā plāno savu karjeru un citiem jautājumiem.

Starp aptaujas dalībniekiem izlozēsim 3, kas saņems gardumu grozu no Maxima Latvija.

16.02.2023

Mūsu skolas jauniešiem 15. februārī bija izdevība satikties ar kanādiešu rakstnieci, mākslinieci un zīnu veidotāju Alisi Gerikolas – Ganjē ((Alice Guéricolas-Gagné).

Radošajā darbnīcā bija iespēja uzzināt, kā top rakstnieces utopiskās noveles un kā viņai izdevās satikt talantīgo mākslinieku Sebastjanu Brunelu (Sébastien Brunel), kurš ilustrē viņas darbus.

Rakstniece pastāstīja arī par to, kas ir zīni, un jauniešiem bija iespēja izmēģināt jaunās zināšanas, praktiski darbojoties.

Pasākumu organizēja  Ventspils Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas   komanda. 

 

13.02.2023

Darbu sāk izdevuma “Literatūras ceļvedis” tīmekļvietne

Mērķis: popularizēt LNB izdevuma “Literatūras ceļvedis” grāmatu apskatus plašākai auditorijai.

 

Informācijas avots:

 

 

“Literatūras ceļvedis” ir LNB gatavots regulārs izdevums, kas tapis kā informatīvs padomdevējs Latvijas bibliotekāriem kvalitatīvas un daudzveidīgas literatūras izvēlē, bibliotēku krājumu kvalitātes pilnveidošanā, kā arī lasīšanas kultūras veicināšanā. Izdevums iznāk PDF formātā 8 reizes gadā un ir brīvi pieejams LNB tīmekļvietnē.

13.02.2023

 14. februārī, skolas bibliotēkā:

Aklais randiņš ar grāmatu!

Nosacījumi:

izlasi grāmatu +uzraksti atsauksmi+ saņem sirsnīgu paldies no skolas bibliotēkas

 

Randiņā piedalās 18 grāmatas.

 

 

 10.02.2023

Šogad 5. aprīlī notiks ilgi gaidītā Junior Achievement Latvia rīkotā karjeras izglītības programma skolēniem Ēnu diena

Ēnu dienas mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. 

 

 

 

Norises datumi:

    7. – 13.marts Pieteikšanās 1.kārta. Skolēni piesakās vienai ēnojamai vakancei, apliecinot Ēnu devējam savu dalību Ēnu dienā.

    14. – 16.marts Uzņēmumi apstiprina ēnotājus savām vakancēm. Neapstiprinātos pieteikumus sistēma automātiski noraida. Šajā laikā nevar skolēni pieteikties uz vakancēm.

    17. – 20.marts Pieteikšanās 2.kārta - noraidītie skolēni atkārtoti izvēlās vienu ēnojamo vakanci, ar to apliecinot Ēnu devējam savu vēlmi piedalīties Ēnu dienā.

    21. – 23.marts Uzņēmumi apstiprina ēnotājus savām vakancēm. Neapstiprinātos pieteikumus sistēma automātiski noraida.

    24. – 27.marts Pieteikšanās trešā kārta - noraidītie skolēni atkārtoti izvēlās vienu ēnojamo vakanci, ar to apliecinot Ēnu devējam savu vēlmi piedalīties Ēnu dienā.

    28. – 30.marts Uzņēmumi apstiprina ēnotājus savām vakancēm. Neapstiprinātos pieteikumus sistēma automātiski noraida.

    31.marts Nejaušais Ēnotājs* - skolēnu pieteikšanās uz brīvajām vakancēm tikai tajos uzņēmumos, kuri ir piekrituši uzņemt motivētos skolēnus, kuri nav apstiprināti 1., 2. un 3. kārtā. Piesakoties brīvajai piedāvātajai vakancei, skolēns automātiski kļūst par piedāvātās vakances Ēnotāju

Jaunākā informācija

08.02.2023

Trešdien, 15. februārī Ventspils Starptautiskā Rakstnieku
un tulkotāju mājā

 

notiks radošā iepazīšanās (angļu valodā) ar kanādiešu rakstnieci, mākslinieci un zīnu veidotāju 

Alisi Gerikolas – Ganjē.

 

Alise bija 17 gadus veca, kad viņa sāka interesēties par Saint-Jean-Baptiste apkaimi Kvebekā, kur viņa uzauga.

Šeit viņa uzauga un iepazina apkārtnes cilvēkus. Iedvesmojoties no īpašās, apkārtnē dzīvojošās faunas, viņa iemūžināja pilsētas stāstus Sendžembes mītu un leģendu stāstā un romāna nosaukumā. 

Viņas pirmaais romāns, mīlestības vēstule savai apkārtnei "Saint-Jambe" (2018), 2018. gadā ieguva  Roberta-Klišes balvu.

 

Alise aicina sabiedrībā uzplaukt iedomu pasaulēm un atmiņām.

 

01.02.2023

Skolas bibliotēkā skatāma grāmatu izstāde:

Ko runā sirds...mīlas lirika.

 

 

26.01.2023

Tavs toksiskais pirkstiņš?

Visa veida baterijas ir videi kaitīgie atkritumi, tāpēc ir īpaši svarīgi, lai tās tiktu apsaimniekotas pareizi un nenonāktu dabā.

Vēršot uzmanību bateriju kaitīgajai ietekmei uz vidi un atgādinot par to pareizu šķirošanu, Latvijas Zaļais punkts īsteno kampaņu “Tavs toksiskais pirkstiņš”, aicinot sabiedrību aizdomāties par to, kur draud nonākt izlietotās baterijas, ja tās netiek pareizi apsaimniekotas.

Avots: Latvijas Zaļais punkts

 

 

Kā norāda kampaņas autori, neatbilstoši utilizētas baterijas rada draudus ne tikai videi, bet arī cilvēka veselībai - viena pirkstiņbaterija noārdīšanās procesā var saindēt vairākus kubikmetrus augsnes un piesārņot gruntsūdeņus. Piesārņojums ar augu un ūdens starpniecību var nonākt cilvēku uzturā, izraisot smagas un pat letālas saslimšanas.

25.01.2023

[MULTI]MEDIJPRATĪBA

Informācijas pārbagātības laikos viena no nozīmīgākajām prasmēm ir medijpratība. Bet kas konkrēti slēpjas aiz šī vārda, kādus aspektus tas sevī ietver?

Projekta “[Multi]medijpratība” dalībnieki, skolēni no Daugavpils, Jēkabpils, Jelgavas, Kuldīgas un Valmieras, no 2022. gada maija līdz decembrim pievērsās šiem jautājumiem un izveidoja uzskatāmus video par piecām medijpratības apakštēmām.

 Ieskatieties!

Avots:Goethe-Institut Lettland

 

 

24.01.2023

Lasi Ventas Balss šodienas izdevumā:

Dagnijas Drungilas rakstu par to kā rakstniekam un pasniedzējam Kristoferam Rouzasm izdevās jauniešos iedegt pa kādai radošai dzirkstelei.

Avots:VentasBalss

 

23.01.2023

DID 2023 jau 7. februārī

Avots:

 

  

2023.gada 7.februārī jau 20.gadu pēc kārtas tiks atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena (#DID2023) ar saukli “Drošāks internets sākas ar tevi!”, aicinot ikvienu domāt par to, kā mēs katrs rūpējamies par savu drošību internetā, un kāds ir mūsu ieguldījums, veidojot labāku interneta vidi.
Drossinternets.lv kā ierasts organizēs aktivitātes, iesaistot pieaugušos, bērnus un jauniešus.

 #DID2023 ZIŅU IZDEVUMS

23.01.2023

Laiks balsot!

Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2022” tuvojas savam noslēgumam.

Par visvairāk iepatikušos grāmatu var balsot līdz 15.februārim.

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2022 vērtēšanas anketa.

Parole ir Tavā e-klases pastkastītē.

 

20.01.2023

Mūsu ģimnāzija ir saņēmusi Latvijas Drošāka Interneta centra dāvināto materiālu komplektu par drošību internetā.  

Šādu dāvinājumu saņem visas Latvijas skolu bibliotēkas.

Dāvinājuma mērķis -  izglītot Latvijas bērnus un jauniešus par riskiem un apdraudējumiem internetā, kā arī atbildīgu un jēgpilnu interneta un moderno tehnoloģiju izmantošanu.

Avots: Latvijas Drošāka interneta centrs

 

 

18.01.2023

Lai pilnveidotu savas radošās rakstīšanas prasmes jaunieši piedalījās radošajā darbnīcā, kuru vadīja britu rakstnieks Chris Rose.

Darbnīca notika Ventspils Starptautiskajā Rakstnieku
un tulkotāju mājā.

Chris Rose profesionāli nodarbojas ar radošās rakstīšanas pasniegšanu.

Chris Rose ir godalgots īso stāstu rakstnieks.

 

C.D. Rose: “A good short story can get into your soul”

17.01.2023

Jauno informācijas speciālistu skola

Dalībnieki, kuri sekmīgi nokārtos skolas noslēguma pārbaudījumu, saņems diplomu un iegūs īpašas priekšrocības studiju uzsākšanai LU SZF īstenotajā atbilstīgā bakalaura studiju programmā – līdz pat 100 papildu punktiem, palielinot iespējas studēt par valsts budžeta līdzekļiem.

Pieteikšanās nodarbībām: līdz 25.01.2023.

Reģistrācija skolai: ŠEIT

Mūsdienās gudrs un veiksmīgs nav tas, kurš zina visu, bet gan tas, kurš zina, kur vajadzīgo meklēt. Līdz ar to studijas Informācijas pārvaldībā sniedz neatņemamus informācijas meklēšanas un navigācijas rīkus, kas palīdzēs jebkurā dzīves jomā. Ar šim zināšanās iespējams operatīvi atrast informāciju, atlasīt un organizēt to, veidot mājas lapas, digitālos arhīvus un datu bāzes, apmācīt citus un apgūt jauno pats vienā no dinamiskākajām nozarēm pasaulē.

"Jauno informācijas speciālistu skolas" programma:

  • 28.01. Baiba Holma.Vai informāciju var pārvaldīt? Informācijas pārvaldība piemēros.
  • 04.02. Gatis Karlsons. Izlasīt informāciju pirms un pēc 100 gadiem.
  • 11.02.  Daina Pakalna. Kā godīgi citēt un nepieļaut plaģiātu? Godīgās citēšanas treniņš.
  • 18.02. Santa Darģe.  Informācijpratības izaicinājumi mūsdienu. informācijas telpā. Viegli pieejama informācija = ticama informācija?
  • 25.02. Liene Viļuma . Stāstniecība kā pārmaiņu rīks.
  • 04.03. Sandra Cīrule. Lasīšanas paplašinātā nozīme. Teksts kā radošuma produkts.

11.01.2023

Par 2023. gada dzīvniekiem izvēlētas pļavas un sila ķirzakas.

Info:lsm.lv

 

10.01.2023

18. janvārī Ventspils Starptautiskā Rakstnieku
un tulkotāju mājā

notiks radošā darbnīca (angļu valodā) kopā ar britu rakstnieku Chris Rose, lai jaunieši pilnveidotu savas radošās rakstīšanas prasmes.

 

 06.12.2022

Skolas bibliotēkā skatāma grāmatu izstāde:

Labas grāmatas siltākai ziemai

 

28.11.2022

PICTURES OF THE YEAR

Kura fotogrāfija patīk tev?

 

 

 15.11.2022

Latvijas valsts himnai 150. gadskārta

 

 Latvijas valsts himna "Dievs, svētī Latviju!" ir latviešu komponista Baumaņu Kārļa (1835–1904) 1872. gadā sarakstīta dziesma ar viņa paša tekstu, kas oficiāli himnas statusu ieguvusi 1920. gadā. Šogad atzīmējam šī skaņdarba 150. gadskārtu.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Alekseja Apīņa Reto grāmatu un rokrakstu krājumā glabājas komponista Baumaņu Kārļa personālais rokrakstu fonds, kurā ietilpst 63 glabāšanas vienība.

Avots

15.11.2022

https://www.gramatai500.lv/

Atvērta notikumu ciklam :Latviešu grāmatai 500” veltīta tīmekļa vietne.

 Mājaslapā var iepazīties ar notikumiem un jaunumiem, kas saistīti ar grāmatniecības piecsimtgadi notikumu ciklā "Latviešu grāmatai 500".

Programmu veido Latvijas Nacionālās bibliotēka (LNB) un "Latviešu grāmatai 500" partneri. "Latviešu grāmatai 500" idejas autors ir LNB direktors Andris Vilks un patrons ir Valsts prezidents Egils Levits.

Avots

 
 14.11.2022

 Grāmatu klubiņš ''Book club'' Pārventas bibliotēkā!

Grāmatu klubiņā aicināts ikviens, kurš dažāda žanra literatūru lasa angļu valodā. 

''Book club'' auditorija ir angliski lasošie, kuri vēlas dalīties domās par izlasītajām grāmatām un uzlabot savas angļu valodas prasmes.

Grāmatu klubā var iesaistīties jebkura vecuma un literatūras žanra lasītājs, galvenais nosacījums — esi zinošs angļu valodā. 

Paredzēts, ka grāmatu klubs angļu valodā notiks reizi mēnesī Pārventas bibliotēkas telpās.

Viens no lielākajiem ieguvumiem varētu būt iespēja attīstīt grāmatu kluba dalībnieku angļu valodas zināšanas.

 

Otrdien, 15. novembrī, plkst. 18.00 pirmā tikšanās reize.

Aicināti iepriekš pieteikt savu dalību grāmatu klubā ŠEIT!

Pirmās tikšanās laikā katrs dalībnieks prezentēs vienu grāmatu, īsi par to pastāstot un nolasot tās fragmentu. Mērķis ir ieinteresēt pārējos kluba dalībniekus izlasīt tieši šo grāmatu.

Ja grāmatu kluba dalībnieku interese būs liela, bibliotēkas pārstāvji ir atvērti ieteikumiem papildināt bibliotēkas grāmatu krājumu svešvalodā, gadījumā, ja kāda no priekšlasījumu grāmatām jau neatrodas bibliotēkas plauktos.

2.11.2022

Ielūdz Radioteātris

Laura Groza Radioteātrī iestudējusi Ivetas Troalikas
romāna "Tūlīt paliks labāk" fragmentus

Jaunākais darbs "Tūlīt paliks labāk" Latvijas Radio skanēs 5. un 6. novembrī, tajā piedalās aktieri Ieva Segliņa, Maija Doveika, Katrīna Griga un Klāvs Kristaps Košins. Skaņu režisors Valdis Zilveris, redaktore Dzintra Matuzāle,  producente Māra Eglīte.

 

 

 

Kā stāsta režisore Laura Groza: 

"Darbs nepieciešams jauniešu auditorijai, jo latviešu literatūrā trūkst šāda veida darbu un tematu. Par netipiskiem attiecību risinājumiem, kurās, protams, nevienu nevar nosargāt, bet vienmēr var atrast laiku pajautāt - kā klājas? Radioiestudējuma tapšanā iesaistījās arī pati autore Iveta Troalika, piedāvājot radio dinamiskāku ritmu, dodot impulsu pēc tam atvērt arī grāmatu. Radioteātrī iestudētas četras nodaļas, tas izskanēs divās daļās. Režisore izvēlējusies aktierus, kuru balsij uzticas, tostarp jaunos aktierus, lai tie iepazīst radioteātra vidi, tapšanu."

90. gadi un gadsimtu mija, kurā norisinās romāna notikumi Rīgā un Ikšķilē ir arī režisores pieaugšanas laiks, līdz ar to, jo spilgtāk saaužas kopā grāmatā ietvertais Rīgas portretējums, sistēmas maiņa, vērtību maiņa. Arvien vairāk uzzināja, par to, kas ir rietumos, arvien vairāk vēlējās to iegūt sev, manifestēt caur šīm lietām, mūziku savu personību un tam visam pa vidu arī draudzēties un mīlēt. Gan grāmata, gan iestudējums veidots pusaudžiem un viņu vecākiem, kuri vēl paši nesen bijuši pusaudži. Ikvienam, kurš gatavs palūkoties 20 gadus atpakaļ uz savu pieaugšanas stāstu. 

 

 

1.11.2022

Skolas bibliotēkā skatāma grāmatu izstāde

Ko svinam Lāčplēša dienā

 

 

Paldies par sadarbību Ventspils bibliotēka!

1.11.2022

Emocionālā vardarbība - neredzama, bet īsta

Šādu kampaņu īsteno sabiedrības informēšanas  Labklājības ministrija laika periodā no 2022. gada 7. novembra līdz 2022. gada 16. decembrim.

 

 31.10.2022

 

Valsts kanceleja izdevusi rokasgrāmatu pret dezinformāciju.

Gatavojoties 11. pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļai, Valsts kanceleja digitālā formātā ir izdevusi grāmatu "Rokasgrāmata pret dezinformāciju: atpazīt un pretoties".

Rokasgrāmatā ir apkopoti praktiski ieteikumi valsts pārvaldē un pašvaldībās strādājošajiem, arī ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kā vērsties pret manipulācijām informatīvajā telpā, tostarp dezinformāciju, informēja Valsts kancelejā.

Avots:lsm.lv

 

   “Rokasgrāmata pret dezinformāciju. Atpazīt un pretoties” .

 

 

19.10.2022

Rakstīšanas darbnīca kopā ar somu-zviedru rakstnieci Henriku Andersoni.

 14.10.2022

Skolas bibliotēkā skatāma grāmatu izstāde

 

 

 

Paldies par sadarbību Ventspils bibliotēka!

12.10.2022

Lasi un vērtē līdz janvāra mēneša sākumam! 

               

NOVĒRTJUMA ANKETA 2022

Grāmatu kolekcija.

Par programmu.

 

12.10.2022

Oktobris ir Starptautiskais skolu bibliotēku mēnesis, kas ir ikgadēji skolu bibliotēku svētki visā pasaulē.

Starptautiskā Skolu bibliotēku asociācija aicina ikvienu padomāt par saikni starp grāmatām, lasītprasmi, skolu bibliotēkām un to, kā ikviens var veicināt mieru un harmoniju sev apkārt. Starptautiskā skolu bibliotēku mēneša 2022. gada tēma ir “Lasīšana globālam mieram un harmonijai”.

Avots:

 

 

05.10.2022

Skolas bibliotēkā notiek bibliotekārās nodarbības.

Tēma: Skolas mājaslapas sadaļa - bibliotēka, Ventspils reģionālais kopkatalogs, 3td e-GRĀMATU bibliotēka. 

 03.10.2022

Latviešu grāmatai 500!

Grāmatas un bibliotēkas vēsture ir spogulis ... Pirmās iespiestās latviešu grāmatas piecsimtgade, ko svinēsim 2025. gadā, ir iespēja ieskatīties šajā spogulī, izcelt grāmatu un bibliotēku dažādos likteņus gan pilsētās, gan laukos.

29.09.2022

 

Pasaules lielākajā mācību stundā aicina stiprināt skolēnu datu analīzes prasmes.

 

Avots: unesco.lv

 

Lai piedalītos starptautiskajā izglītības akcijā, ikviens skolotājs laikā no 13. septembra līdz 31. oktobrim ir aicināts kopīgi ar skolēniem īstenot datu pratībai veltītu mācību stundu, apgūstot datu iegūšanas, grupēšanas, vizualizācijas un interpretācijas prasmes. 

Pasaules lielākās mācību stundas plāns lejuplādējams ŠEIT.

Plašāka informācija par akciju atrodama starptautiskajā vietnē ŠEIT.

 

Starptautiskā izglītības akcija "Pasaules lielākā mācību stunda" Latvijā notiek jau kopš 2015. gada. 


 

26.09.2022

Šodien 9. a un 9. b klases jauniešiem bija lieliska iespēja satikties ar dzejnieku, literatūrzinātnieku Kārli Vērdiņu Ventspils Bērnu bibliotēkā.

Novēlējums no Kārla Vērdiņa ģimnāzijas jauniešiem:   

Izdevumā "Mēs. Kopota dzeja." apkopoti pirmie trīs dzejnieka Kārļa Vērdiņa krājumi pieaugušajiem. Ar “Dienas” balvu kultūrā titulētais krājums “Ledlauži” (2001), “Biezpiens ar krējumu” (2004) un “Es” (2008), kurš saņēmis gan laikraksta “Dienas”, gan Dzejas dienu balvu. /Avots:Latvijas Mediji/

 

  "Domāju, ka, jo bagātīgāks ir priekšstats par pasauli, jo vairāk kaut kas var sanākt. Negribas sirgt ar apsēstību ar sevi. " 

Kārlis Vērdiņš 

Avots: Letonika.lv

 

 Paldies par sadarbību Ventspils Bērnu bibliotēka!

20.09.2022

PASĀKUMS PĀRCELTS uz 19. un 20 oktobri.

Iespēja tikties ar somu-zviedru rakstnieci Henriku Andersoni!

10. un 11. oktobrī plkst. 15:30 Rakstnieku un tulkotāju mājā.

Mistiskā atmiņa

Seminārs par reālos dzīves atgadījumos balstītu daiļliteratūras rakstīšanu. Šī būs radošā darbnīca jums, kuri vēlaties rakstīt, lasīt, dalīties un izpētīt, kā radīt labu stāstu.

Rakstīt ir jautri un reizēm grūti - iedvesmojieties un izaiciniet sevi!

Mani sauc Henrika Andersone. Es dzīvoju Somijā. Es rakstu lugas un grāmatas bērniem un jauniešiem, kā arī esmu vadījusi vairākas rakstīšanas darbnīcas pieaugušajiem un strādājusi arī par aktrisi.

Es jums nedaudz pastāstīšu par rakstnieces darbu. Tad mēs rakstīsim, lasīsim un diskutēsim par iespējām pārvērst reālus atgadījumus fikcijā un labos stāstos.

Dalībai darbnīcā nav nepieciešama iepriekšēja rakstīšanas pieredze. Viss, kas jums nepieciešams, ir atvērts prāts, pildspalva un papīrs vai dators.

Mēs tiksimies divas reizes un dalīsimies atmiņās un pārdomās par to, kas  nepieciešams, lai radītu labu stāstu.

Vieta un laiks: 10. un 11.oktobris plkst.15.30, Starptautiskajā Ventspils Rakstnieku un tulkotāju mājā.

Kas jums jāņem līdzi: rakstīšanas rīki un kāda īpaša cilvēka vai svarīgas vietas attēls, kas saistīts ar jums.


19.08.2022

Mācību grāmatu saņemšanas grafiks 2022./2023. mācību gadam.

 

 

15.06.2022

PALDIES

devīto klašu absolventiem par dāvanu bibliotēkai!

 

14.06.2022

Mūsu skolā ir sācies Lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”.

Grāmatu kolekcija.

Par programmu.

2022. gada grāmatu kolekcijas vērtēšanas ANKETA!

 

 


Dalīties: