logo

VENTSPILS VALSTS 1.ĢIMNĀZIJA

KONKURĒTSPĒJĪGA IZGLĪTĪBA TALANTU IZAUGSMEI

VENTSPILS VALSTS 1.ĢIMNĀZIJA

KONKURĒTSPĒJĪGA IZGLĪTĪBA TALANTU IZAUGSMEI
Līgas Baņķieres gleznu izstāde RĪGA - VENTSPILS.

05
FEB
Līgas Baņķieres gleznu izstāde RĪGA - VENTSPILS.

 

Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas 1. stāva foajē no 6. februāra apskatāma mākslinieces Līgas Baņķieres gleznu izstāde RĪGA - VENTSPILS.

Izstādes nosaukumam izvēlēts mākslinieces ierastais maršruts Rīga - Ventspils. Līga Baņķiere dzīvo Rīgā, bet viņas tēvs dzimis un audzis Ventspilī. Mākslinieces darbs un ikdiena rit Rīgā, Pļavniekos, taču brīvdienas un atvaļinājumus viņa vada Ventspilī. Tādējādi iedvesmas avotus gleznām viņa rod abās pilsētās.

Izstādē aplūkojamas dekoratīvas, abstraktas kompozīcijas ar stilizētiem augu motīviem un pilsētas ainavas elementiem. Mākliniecei tīk spēle ar plaknes laukumiem un krāsu, pievienojot līniju, faktūru, ritmu. Izstādē iekļauts cikls Pļavnieki, kas ir māklsinieces diplomdarbs, absolvējot Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļas maģistrantūru (2005. -2006). Cikla darbos māksliniece atainojusi mikrorajonam raksturīgas pelēkas daudzstāvu mājas un bērzu birztaliņas starp tām. Taču citās gleznās redzamie koki noskatīti gan Rīgā, gan Ventspilī. Māksliniece gleznās rāda koku siluetus pēc to apcirpšanas, zaru ritmu, kas atgādina pret debesīm pastieptas rokas ar pirkstiem. Kā atklāj pati mākliniece, iedvesmas avots un modeļi ir Jūras ielas un Pētera ielas krustojumā augošie koki.

Līga Baņķiere dzimusi Kuldīgā 1967. gada 5. maijā. Izglītību guvusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas dekoratoru nodaļā (1982-1986), Latvijas Mākslas akadēmijas Pedagoģijas nodaļā (1988-1993) un Glezniecības nodaļas maģistrantūrā (2004-2006). Baņķiere izstādēs piedalās kopš 1993.gada, viņas darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā, Krievijā, Vācijā, Austrālijā, Izraēlā, Nīderlandē, Anglijā.

Izstādi apskatīt aicināts ikviens ventspilnieks, vēlamais ierašānās laiks – darbdienās no plkst. 13.00 līdz 16.00.

Dalīties: