logo

VENTSPILS VALSTS 1.ĢIMNĀZIJA

VENTSPILS VALSTS 1.ĢIMNĀZIJA

Latvijai 102

10
NOV
Latvijai 102

Mīļie skolēni, kolēģi, vecāki un domubiedri!

Esam iegājuši novembrī. Latvijas mēnesī. Brīvības mēnesī.

Latvijas valsts proklamēšana ir viens no nozīmīgākajiem notikumiem mūsu valsts vēsturē, taču vai katrs no mums zina , kā tas notika? Lai palīdzētu izprast, kā pirms simts gadiem, 1918. gada 18. novembrī, tika pasludināta neatkarīga Latvijas valsts, radīts interaktīvs video, kas atraktīvā veidā ļauj atgriezties pagātnē un piedalīties Latvijas valsts proklamēšanas ceremonijā.

Aicinu katru ieiet  ieejaskarte.lv un noskatīties  šo interaktīvo video!

Latvijai ir 102 gadi. Drosmes, izturības un varonības pilni gadu, kas veidojuši brīvu Latviju. Varonībai ir bijis spītības gars un lepnuma aura.

Šodien mums ir brīvība domāt un runāt, brīvība uzdrīkstēties un darīt. Brīvība izvēlēties. Palīdzēt citiem grūtībās. Radīt dziesmu, kas iedvesmo. Ar lepnumu un degsmi darīt savu darbu.

Es domāju, ka Jūs, tieši tāpat kā es,  jūtieties  piederīgi  Latvijai, Ventspilij, Ģimnāzijai. Kad nāku uz skolu un redzu, kā plīvo sarkanbaltsarkanais karogs, kad mēs dziedam Latvijas himnu, es esmu lepna, ka varu dzīvot Latvijā. Es esmu lepna, ka varu strādāt savā skolā- skolā, ko pati esmu beigusi, ka varu būt kopā ar Jums. Es esmu lepna par katru no Jums, jo mēs visi piederam  Latvijai un kopā  darām mūsu darbu- veidojam Ventspils Valsts ģimnāzijas vēsturi un nākotni.

Tieši  Jūs, jaunieši, esiet tie, kas lieciet pamatus Latvijas nākamajam gadsimtam !

 

Lai arī daudzas no aktivitātēm šajā gadā maina savu formu , un  ir pasākumi, kuri nevar notikt, svētku sajūtas radīšana nav atcelta ! Un šogad mūsu tradicionālos Latvijas  nedēļas svētkus  radīsim citādi , jo tik un tā mēs nesam Latviju savās sirdīs un turpinām būt pateicīgi par mūsu dzīvi brīvā valstī.

 

Mūsu Ģimnāzija, tāpat kā mūsu pilsēta Ventspils, kā vienmēr , ir ietērpta svētku rotā.

Aicinu Jūs, skolēni, vecāki, kolēģi  un absolventi, 11.novembrī- Lāčplēša dienā – svecīti iedegt savās mājās, tā godinot karavīrus un brīvības cīnītājus,

18.novembrī  doties pastaigā pa  pilsētu , atnākot līdz skolai , noliekot un aizdedzot svecīti, tā veidojot mūsu vienoto Gaismas ceļu  un piedzīvojot svētkus kopā ar saviem mīļajiem.

Lai arī nevaram pulcēties uz mūsu pasākumu pie skolas , radīsim sajūtas kopā, vērojot tiešraidi no Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas 18.novembrī plkast.18.00

 

Lai skaists un siltām sajūtām pildīts valsts svētku laiks!

 

Direktore  Pārsla Kopmane

Dalīties: