logo

VENTSPILS VALSTS 1.ĢIMNĀZIJA

VENTSPILS VALSTS 1.ĢIMNĀZIJA

 

  • Izmanto iespēju _Zinātnieku nakts

Ventspils Augstskola piedāvās aizraujošu programmu Zinātnieku naktī 

Ventspils Augstskola (VeA) aicina ikvienu interesentu apmeklēt Eiropas Zinātnieku nakts pasākumu piektdien, 28.septembrī, no plkst. 18.00 līdz plkst. 23.00 VeA D korpusa foajē.  VeA Viedo tehnoloģiju un pētniecības centra darbinieki pasākuma apmeklētājiem sniegs iespēju aizraujošā veidā izzināt datorredzes un robotikas pielietojumus.

Zinātnieku nakts ir interaktīvi izglītojošs pasākums, kura ietvaros var ielūkoties zinātnieku darba noslēpumos un gūt priekšstatu par jaunākajiem sasniegumiem. Šī gada pasākumu tēma “Zinātne veido mūs”.

Pasākumā būs iespēja:

  • Uzzināt, kā ar algoritmu palīdzību var veikt sirds vārstuļu audu segmentāciju;
  • Iepazīt Real Sense™ sistēmu, kas palīdz mediķiem veikt 3D manipulācijas un atvieglot operāciju plānošanu;
  • Aplūkot cilvēka ekstremitāšu 3D skenēšanas rezultātu apstrādes metodes ortozes izveidei;
  • Vērot, kā strādā cilvēka auguma un ekstremitāšu atpazīšanas metodes, ko pielieto datorredzes industrijā (datorspēlēs, drošības jomā, tālaprūpē u.c.);
  • Noskaidrot, kā, apvienojot internetā iegādātus komplektus, var izveidot gudru rotaļlietu bērniem;
  • Gūt priekšstatu par viedo monitoringa risinājumu principu un uzzināt par dažādu sensoru izstrādi un aprobāciju tālaprūpē;
  • Izzināt, kā, izmantojot mākslīgā intelekta algoritmu, var veidot mākslinieciskus elementus, kuri izskatās kā reālistiskas gleznas;
  • Izpētīt 3D printera darbības principus un saņemt piekariņus.

Pasākuma laikā varēs iesaistīties diskusijās ar zinātniekiem un piedalīties testā par Eiropas Zinātnieku naktī redzēto, atbildot uz jautājumiem un saņemot balvas.

Pasākumu koordinē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas Zinātņu akadēmiju, vadošajām Latvijas augstskolām, tai skaitā Ventspils Augstskolu, zinātniskajiem institūtiem un citām ar pētniecību saistītām organizācijām.

Eiropas Zinātnieku nakts pasākumu programma tiek finansēta Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju programmas Apvārsnis 2020 projekta NIGHTLV-2018-2019  (granta līguma nr.819129) ietvaros.

Informējam, ka Ventspils Augstskolas rīkotā publiskā pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils Augstskolas mājas lapā www.venta.lv, augstskolas kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem. Pārzinis: Ventspils Augstskola, Inženieru iela 101, Ventspils, LV – 3601, e-pasts: venta@venta.lv.

Ieskaties! Sākusies pieteikšanās Digitālā centra pulciņiem!

 


Dalīties: