logo

VENTSPILS VALSTS 1.ĢIMNĀZIJA

VENTSPILS VALSTS 1.ĢIMNĀZIJA

Grāmatu jaunumi un bibliotēkas krājuma papildinājumi.

 

 

 

       
 

 

Hāleds Hoseinī (Khalend Hosseini)

Hāleds Hoseinī (1965) ir dzimis Kābulā, Afganistānā. Viņa tēvs bija diplomāts, un ģimene 1980. gadā saņēma politisko patvērumu Amerikas Savienotajās Valstīs. Rakstnieks dzīvo Kalifornijas ziemeļos.


Romāns Pūķa ķērājs vēstī par diviem zēniem – Amīru un viņa tēva kalpotāja dēlu Hasanu, kas gandrīz kā brāļi uzaug Afganistānā – zemē ar senām austrumu pasakām, skaistiem namiem un ziedošiem granātkokiem. Bērni tur katru ziemu laiž pūķus un cilvēki seko paaudzēs koptām tradīcijām – pilnām aizkustinošas uzticības un cieņas.


Taču diemžēl ikvienā no mums un apkārtējā pasaulē mīt pārāk daudz pretrunu un kārdinājumu. Zēnu starpā ielaužas bērnišķīga greizsirdība un sāncensība, un notiek traģēdija, kas uz visiem laikiem izmaina viņu dzīvi. Sabrūk pasaule, kuru sev radījuši mazie puikas, sabrūk pasaule ap viņiem.

 

Elvins Bruks Vaits (Elwyn Brooks White)

„Šarlotes tīkls” ir pasakains stāsts par to, kā zirnekliene Šarlote apsola izglābt (un izglābj!) savu draugu sivēnu Vilberu no likteņa, kāds rudenī parasti piemeklē sivēnus.

Mērija Šellija (Mary Shelley) 

Pastāv uzskats, ka romāna „Frankenšteins” (1818) ideja dzimusi kādā vētrainā 1816. gada naktī villā pie Ženēvas ezera, kad 19 gadus vecā Mērija Šellija (1797–1851), viņas vīrs – dzejnieks Persijs Bišs Šellijs un lords Bairons kopā ar draugiem izklaidējušies, stāstot šausmu stāstus. Dzirdētā dēļ Mērija naktī redzējusi murgus, kuru saturs vēlāk, rakstot darbu „Frankenšteins”, viņai kalpojis par savdabīgu iedvesmas avotu.
Uzreiz pēc iznākšanas romāns „Frankenšteins” guvis nezūdošu slavu visā pasaulē.
Ilustrētais Mērijas Šellijas romāns „Frankenšteins” ar komentāriem ļaus jums to iepazīt jaunā gaismā. Komentārus laikmeta liecību ilustrācijām rakstījis romantisma literatūras un mākslas pazinējs Marks Porē. Filipa Munka izsmalcināto ilustrāciju krāsu nianses uzbur satraucošo un fantastisko romāna noskaņu.

 22.03.2023

Kārena M. Makmanusa (Karen M. McManus)

Patiess noziegums var atstāt nepatiesas pēdas.

Pirms četriem gadiem Brīna pameta Senambrūza skolu pēc viņas mīļākā skolotāja šokējošās slepkavības. Lieta nekad netika atrisināta, taču viņa ir pārliecināta, ka trīs bērni, kuri atrada Larkina kunga ķermeni, zina vairāk, nekā stāsta. Īpaši viņas bijušais labākais draugs Trips Talbots, viņš noteikti kaut ko slēpj.

 Tess Wakefield

Cassie Salazar un Luke Morrow ir ļoti atšķirīgi. Asprātīgā Kesija naktis strādā bārā Ostinā, Teksasā, lai savilktu galus, vienlaikus īstenojot savu sapni kļūt par dziedātāju/dziesmu autori. Lūks ir armijas stažieris, kurš gatavojas doties uz dežūru, un viņš mierinājumu atrod nelokāmā dienesta disciplīnā. Taču nejauša tikšanās Kasijas bārā maina abu dzīves gaitu.

Marc Klein 

Lielāko daļu bērnības pavadot audžuģimenēs, septiņpadsmitgadīgā Tesa Džeikobsa neuzskata, ka ir pelnījusi mīlestību — ne no saviem adoptētājiem un noteikti ne no skolas.

Taču viss mainās, kad viņa nejauši satiekas ar Skailaru, gados vecāku par viņu, no kaimiņpilsētas, kurš ir īsts romantiķis. Viņu plaukstošās attiecības ātri noved pie tāda veida aizraušanās, kādu jūs redzat tikai filmās. Kad viņas sirds sāk atvērties, Tesa sāk ticēt, ka viņa tomēr varētu būt pelnījusi mīlestību.

20.03.2023

Dž. D. Selindžers (Jerome David Salinger)

Tas ir stāsts par kādu puisi vārdā Holdens Kolfīlds, kurš grib izrauties no apnicīgās skolas, no derdzīgās kopmītnes, no visas šīs dzīves “priekš kaķiem”.

Holdens Kolfīlds nelīdzinās citiem Selindžera varoņiem. Viņš sapņo par konkrētu rīcību: viņam gribas dzīvot pie strauta, darīt visu ar savām rokām, audzināt bērnus pēc sava prāta, pašam iemācīt viņiem kaut ko svarīgu.

Viņam patīk, ja cilvēks labi veic savu darbu: pat orķestra timpānists sajūsmina viņu ar savu pareizo, jautro un centīgo spēli. Holdens ir ļoti labs un mīkstsirdīgs, bet viņš ar dūrēm metas virsū daudz spēcīgākam puisim, kad tas neķītriem vārdiem nozākā labu meiteni.

Viņam pašam diezin kā nepatīk mācīties, taču viņš neatļauj savai māsiņai nokavēt stundas, cenšas pierunāt viņu, nomierināt, izklaidēt.

 

Džeina Ostina (Jane Austen)

Kad Elizabete Beneta pirmoreiz satiek daudzu meiteņu iekāroto vecpuisi misteru Dārsiju, viņš tai šķiet lepns un atturīgs. Šķiet, Dārsijs pret Elizabeti ir vienaldzīgs, par spīti meitenes skaistumam un atjautīgajam prātam. Elizabetes antipātijas pret jauno vīrieti tikai pieaug, uzzinot, ka Dārsijs ir pārliecinājis savu draugu Bingliju pārtraukt attiecības ar Elizabetes mīļo māsu Džeinu. Pārpratumi seko cits citam, izceļas skandāls, bet uzplaukst arī romantiskas jūtas. Gan Elizabete, gan Dārsijs saprot, cik aplami ir bijuši viņu aizspriedumi un cik maldinošs reizēm mēdz būt pirmais iespaids.

 

Luiss Kerols (Lewis Carroll)

Reiz meitene, vārdā Alise, ieraudzījusi runājošu Balto Trusi, daudz nedomādama, metās tam pakaļ alā un nonāca Brīnumzemē. Šajā fantāzijas pasaulē viņa sastapa dažādas jocīgas būtnes un piedzīvoja daudz neparasta: jūras vēži dejoja kadriļu, atdzīvojās spēļu kārtis, Viltotais Bruņurupucis stāstīja par jūras skolu, Zilais Kāpurs sūca ūdenspīpi, bet Češīras Kaķis viltīgi smīnēja. Grāmatā aprakstītas dažādas burvestības un brīnumi – tieši to mums reizēm tik ļoti pietrūkst ikdienā.

 20.03.2023

 

Dēlija Ouensa (Delia Owens)

Dēlijas Ouensas debijas romāns apvieno sevī poētisku odu dabai, dramatisku pieaugšanas stāstu un saistošu slepkavības izmeklēšanu. 

Jau gadiem Bārklijkovā ir klīdušas valodas par tā dēvēto purva skuķi. Tāpēc, kad 1969. gada nogalē iet bojā izskatīgais Čeiss Endrūss, visu aizdomas tūlīt krīt uz Kiju Klārku – noslēpumaino dumbra vientuļnieci.

 

 

Hetere Morisa (Heather Morris)

Kad Cibi, Magda un Livi bija mazas, viņas tētim apsolīja, ka jebkādos apstākļos allaž paliks kopā. Pēc vairākiem gadiem Livi, vien piecpadsmit gadus vecu, nacisti nosūta uz Aušvicu. Cibi, kurai tolaik ir deviņpadsmit, atceras par tētim doto solījumu un dodas Livi līdzi, apņēmusies māsu sargāt vai mirt reizē ar viņu. Abas kopā meitenes cīnās par izdzīvošanu neiedomājami nežēlīgos un grūtos apstākļos.

Septiņpadsmit gadus vecā māsa Magda paliek mājās ar mammu un vectēvu un no nacistu karavīriem slēpjas kaimiņu bēniņos vai mežā. Kādu laiku viņai izdodas paglābties, taču beigās arī viņa tiek sagūstīta un aizvesta uz nāves nometni.

Trīs māsas atkal satiekas Aušvicas–Birkenavas nometnē un, atceroties tēti, dod solījumu cita citai – viņas izdzīvos!

 

Rejs Bredberijs (Ray Bradbury)

451 grāds pēc Fārenheita ir temperatūra, kurā uzliesmo un aizdegas papīrs. Šajā romānā atainota antiutopija, nākotnes sabiedrība, kurā grāmatu lasīšana ir aizliegta ar likumu, dedzinātāju brigāde nepagurdama strādā, lai iznīcinātu jebkādu drukātu tekstu, interaktīvā televīzija veiksmīgi apstulbina skatītājus, psihiatri tiek galā ar nedaudzajiem citādi domājošajiem, bet nelabojamiem disidentiem tiek uzrīdīts Mehāniskais suns...

Rejs Bredberijs (1920–2012) ir divdesmitā gadsimta populārākais amerikāņu zinātniskās fantastikas autors.

14.03.2023

Emocionālais un sociālais intelekts māca paļauties uz sevi, uzlabot fizisko un mentālo veselību. Veicina sevis un savu robežu, to ietekmes apzināšanos.

Tas parāda, kā veidot jēgpilnas un ciešas, veselīgas attiecības, kurās jūtos laimīgs.


Pamatstresus - dusmas, bailes un raizes iespējams mazināt, attīstot sociāli emocionālās prasmes caur aizraujošām spēlēm un metodēm bērniem un pieaugušajiem.

 

„Personības slēptās rezerves” ir ceļvedis uz labākām savstarpējām attiecībām.

Tajā iekļauts tests temperamenta tipa noteikšanai, minētas katra temperamenta tipa pozitīvās un negatīvās rakstura īpašības, dažādi anekdotiski atgadījumi no dzīves un piemēri, kas raksturo dažādu temperamenta tipu pārstāvjus, kā arī vienkārši padomi, kā kultivēt savus plusus un retušēt mīnusus.

Zināšanas par temperamenta tipiem palīdzēs uzlabot savstarpējās attiecības - spēju pozitīvi paskatīties uz atšķirīgo otrā, pieņemot citādo. 

 
 09.03.2023

Nepieskaries man.
Kad astoņpadsmitgadīgā Seidža aizbēg no mājām, viņai nav nekā - ne naudas, ne dzīvokļa, ne draugu. Ir tikai dzelžaina apņemšanās aizmirst to, kas noticis pagātnē un sākt dzīvi no sākuma.

Nepazaudē mani

Romāna darbība notiek mūsdienās, ASV. Uzzinām, ka Seidža ir pametusi Luku un ļoti sāpīgi pārdzīvo notikušo. Viņai jāatrod jauna dzīves vieta, lai būtu tālāk no puiša, taču...

 

Laura Knaidla (Laura Keidl)

Ashley Winstead

 

Seši draugi. Viena absolventu tikšanās. Viena neatklāta slepkavība. 

Tumši noslēpumi, ko viņi viens no otra un sevis ir slēpuši desmit gadus.

 
07.03.2023

grāmatas padziļinātajam mācību kursam

Andrea Harna "Emociju dienasgrāmata"

 

4 nedēļu garumā fiksē savas emocijas, noskaidro garastāvokļa izmaiņu ierosinātājus un turpmāk dzīvo harmoniski

 
 07.03.2023

Zlatas ceļš 

Grāmatas galvenā varone ir meitene, vārdā Zlata, kas mācās 7. klasē. Ir 2022. gada pavasaris, kad sākas karš Ukrainā. Skola un mācības paliek gluži vai citā dzīvē, nu jādomā par izdzīvošanu, par kaut ko tādu, kas liekas nereāls mūsdienās un šeit, Latvijā.

Dzintars Tilaks

Sainis

Neparastie stāsti vēsta par cilvēka identitātes, sava “es” meklējumiem saistībā ar vainas apziņu, pienākumu slogu un katra indivīda lomu sabiedrībā. Sainis – tā ir nasta, ko cilvēks nes līdzi visu savu dzīvi, bieži vien pats neapzinoties, kas viņam to uzlicis, kāpēc un uz kurieni viņš to stiepj. 

Dženas Andersones pirmais stāstu krājums “Dadži” jau ieguvis plašu lasītāju interesi un speciālistu atzinību. Tas tika nominēts Latvijas Literatūras gada balvai kategorijā “Spilgtākā debija” un saņēma speciālbalvu Egona Līva piemiņas konkursā “Krasta ļaudis”.

Avots

 
06.03.2023

Kirke

Stāsts par Kirki ir krāšņs eposs par sāncensību starp radiniekiem,
par mīlestību un zaudējumiem – tā ir vīriešu pasaules tumsā
spoži mirdzošas sievietes neapklusināmā dziesma.

Medlina Millere (Madeline Miller)

 

 P.S. Es tevi joprojām mīlu 

Jaunie lasītāji jau iepazinuši Dženijas Hanas grāmatas “Visiem zēniem, kurus esmu mīlējusi” varoņus. Tagad ar vidusskolnieci Lāru Džīnu un viņas draugiem atkal iespējams tikties bestselleru sērijas otrajā daļā.

 Dženija Hana (Jenny Han)

 
02.03.2023

Nožēlu neizteica (Ei kertonut katuvansa)

Romāns (2020.g.) ir bijis nominēts gandrīz visām nozīmīgākajām literārajām balvām, kādas Somijā tiek piešķirtas, un vairākas no tām arī saņēmis.

1945. gada agrā pavasarī no gūstekņu nometnes Norvēģijā cauri nodedzinātajai Lapzemei uz mājām iet piecas somietes, kas, vāciešiem atkāpjoties no Somijas, aizgājušas tiem līdzi.

Tommi Kinnunens (Tommi Kinnunen)

 

 
 02.03.2023

Starp pelēkiem toņiem (Between Shades of Gray)

Jūras sāļums (Salt to the Sea)

Klusējošās strūklakas (The Fountains of Silence)

Rūta Šepetis (Ruta Sepetys)

Rūta Šepetis izgaismo maz zināmas briesmīgā kara detaļas un pierāda, ka cilvēcība un mīlestība var pastāvēt pat vistumšākajos vēstures brīžos.

Rūta Šepetis ir dzimusi un augusi Mičiganā, ASV. Viņas tēvs ir lietuvietis, kopā ar saviem vecākiem atstājis Lietuvu Otrā pasaules kara beigās, bēgot no padomju okupācijas.

1941. gadā Baltijas valstis Lietuva, Latvija un Igaunija nozuda no pasaules kartes un atkal parādījās tajā tikai 1990. gadā. Par to tiek stāstīts reti, un Rūta savā grāmatā ir vēlējusies runāt to simttūkstošu baltiešu vārdā, kuriem Staļina represijas atņēma visu. /Avots/

 
22.02.2023

grāmatas padziļinātajam mācību kursam

 
14.02.2023

Ādams Silvera (Adam Silvera)

jaunās mācību grāmatas

 
18.10.2022

 

"Supervienkāršā ķīmija" ir lielisks palīglīdzeklis, veicot mājasdarbus un pārbaudot zināšanas.

 

Noslēguma grāmat ir klāt!

 

Cassandra Clare

Sebastjans Morgenšterns nepaguris sēj naidu starp Ēnu Medniekiem. Kad atklājas viena no lielākajām nodevībām, kāda jebkad skārusi Nefilimus, Klerijai, Džeikam, Izabellai, Saimonam un Aleksam ir jābēg – pat ja ceļš aizvedīs viņus uz dēmonu valstību, kur neviens Ēnu Mednieks vēl nav spēris kāju un no kurienes nav atgriezies neviens cilvēks.

12.10.2022

 

“Bērns ar problemātisku uzvedību ienes milzu satricinājumus ģimenē. Līdzās ikdienas izaicinājumiem vecākus nomoka neziņa, dusmas, izmisums un jautājumi par to, kas īsti tam bērnam ir par problēmu un kāpēc gan viņš nevar būt tāds kā citi bērni?!
Nereti šim jau tā sarežģītajam emociju kokteilim pievienojas arī kauns — bērns, kurš neuzvedas, kā nākas, ģimenei liek justies nekompetentiem vecāku lomā. 

Lielākā grāmatas vērtība — tā apvieno zinātnes atziņas ar ļoti praktiskiem padomiem un efektīvām audzināšanas stratēģijām. Bet pats galvenais — daudziem tā sniegs sirdsmieru. Bērna sliktā uzvedība var slēpt enerģisku, radošu, spēcīgu personību. Šī grāmata ļaus vecākiem to labāk ieraudzīt un attīstīt.”

 

Heather Morris 

Kad Cibi, Magda un Livi bija mazas, viņas tētim apsolīja, ka jebkādos apstākļos allaž paliks kopā. Pēc vairākiem gadiem Livi, vien piecpadsmit gadus vecu, nacisti nosūta uz Aušvicu. Cibi, kurai tolaik ir deviņpadsmit, atceras par tētim doto solījumu un dodas Livi līdzi, apņēmusies māsu sargāt vai mirt reizē ar viņu. Abas kopā meitenes cīnās par izdzīvošanu neiedomājami nežēlīgos un grūtos apstākļos.

Septiņpadsmit gadus vecā māsa Magda paliek mājās ar mammu un vectēvu un no nacistu karavīriem slēpjas kaimiņu bēniņos vai mežā. Kādu laiku viņai izdodas paglābties, taču beigās arī viņa tiek sagūstīta un aizvesta uz nāves nometni.

Trīs māsas atkal satiekas Aušvicas–Birkenavas nometnē un, atceroties tēti, dod solījumu cita citai – viņas izdzīvos!

  29.09.2022

 

Delia Owens

Dēlijas Ouensas debijas romāns apvieno sevī poētisku odu dabai, dramatisku pieaugšanas stāstu un saistošu slepkavības izmeklēšanu. 

Jau gadiem Bārklijkovā ir klīdušas valodas par tā dēvēto purva skuķi. Tāpēc, kad 1969. gada nogalē iet bojā izskatīgais Čeiss Endrūss, visu aizdomas tūlīt krīt uz Kiju Klārku – noslēpumaino dumbra vientuļnieci.

 

Ray Bradbury

451 grāds pēc Fārenheita ir temperatūra, kurā uzliesmo un aizdegas papīrs. Šajā romānā atainota antiutopija, nākotnes sabiedrība, kurā grāmatu lasīšana ir aizliegta ar likumu, dedzinātāju brigāde nepagurdama strādā, lai iznīcinātu jebkādu drukātu tekstu, interaktīvā televīzija veiksmīgi apstulbina skatītājus, psihiatri tiek galā ar nedaudzajiem citādi domājošajiem, bet nelabojamiem disidentiem tiek uzrīdīts Mehāniskais suns...

Rejs Bredberijs (1920–2012) ir divdesmitā gadsimta populārākais amerikāņu zinātniskās fantastikas autors.

 

Bioloģija 7. klasei. Skolotāja grāmata. Sagatavota komplektā ar mācību grāmatu “Biololoģija 7. klasei”, kas veidota atbilstoši projekta “Skola 2030” izstrādātajam un VISC ieteiktajam mācību priekšmeta programmas paraugam un satura izklāsta secībai skolēna grāmatā.

 29.09.2022

 Atgriezušās bibliotēkā!

 

 

 

 28.09.2022

Atgriezušās bibliotēkā!

 

 

 27.09.2022

Atgriezušās bibliotēkā!

 

 

 

19.08.2022

20.09.2022

Henrika Andersson

 
01.06.2022

Diana Gabaldon

 

 

Marissa Meyer

 

Jenny Han

20.05.2022

Bērnu jauniešu un vecāku žūrija

 

12.05.2022

Philipp Dettmer

Mervyn Laurence Peake

Leigh Bardugo

03.05.2022

 
25.04.2022

Anna Todd

 

Kevin Kwan

 11.04.2022

 

Emily Henry

 

 

Holly Black 

 

Anna Todd

 08.04.2022

Šarlote Lūkasa (Wiebke Lorenz, pseidonīms Charlotte Lucas)

Jūlija Kvinna (Julie Pottinger, pen name Julia Quinn)

Lars Kepler 

 05.04.2022

 

Marissa Meyer

 

Karen M. McManus

 

Holly Miranda Smale

 30.03.2022

Kevin Kwan

 

Heather Morris 

 22.03.2022

Džoanna Roulinga (J.K. Rowling arī Robert Galbraith)

Veronica Anne Roth

22.03.2022

Suzanne Collins

Leigh Bardugo

 

Matt Haig

18.03.2022

Colleen Hoover

Julia Quinn (Julie Pottinger)

16.03.2022

Lūsinda Keita Railija (Lucinda Riley) 

Dr. Edith Eva Eger

 

 14.03.2022

Daina Grūbe

Monika Zīle

Māra Kaijaka (literārais pseidonīms Māra Svīre)

 09.03.2022

Lee Child

Sarah J. Maas

Karen M. McManus

 28.02.2022

Gunita Krilova

Dace Judina

Colleen Hoover

 28.02.2022

Inga Jēruma

Dzintars Tilaks

Baiba Zīle

 22.02.2022

 14.02.2022

Stefanija M. Meijere

04.02.2022

 

Lūsinda Keita Railija

 

Džoanna Roulinga (J.K. Rowling arī Robert Galbraith)

 

Sarah J. Maas

17.12.2021

 22.11.2021 
28.09.2021

 


Dalīties: